ΑΠΑΣ Τα Φανάρια: Άστρο λαμπρό τον οδηγεί...

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια: Άστρο λαμπρό τον οδηγεί…

Νίκη που τον κράτησε στην κορυφή τοιυ Ομίλου πέτυχε ο ΑΠΑΣ τα Φανάρια.

Μια ακόμη αγχώδης νίκη στο φετινό πρωτάθλημα στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής με τον Προδρόμου να φορτώνει το καλάθι της Αχαγιάς ΄82, και πέτυχε τη νίκη στο τέλος με 73-63. Μπορεί στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ναξιώτες να προηγούνταν αλλά στο ημίχρονο το ματς έγινε ντέρμπυ… Και άρχισε να στραβώνει στην επανάληψη… Όμως κάπου εκεί κρίθηκαν όλα… Στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου, όμως πέτυχαν ένα σερί 26-0 (!), το οποίο έκρινε ουσιαστικά το τελικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Δ. Τσαουσίδη.
Διαιτητές οι Τσάτσης, Ιορ. και Λαζόγκα. Τα 10λεπτα: 18-12, 27-26 (ημ.), 52-46, 73-63.

ΑΠΑΣ Τα ΦΑΝΑΡΙΑ (Δ. Τσαουσίδης): Μιλεντίγιεβιτς 8, Πολίτης 11 (3), Ψαρόπουλος 12, Προδρόμου 24 (4), Χάρος 3 (1), Αναγνωστόπουλος 7, Κατσουλάκος 3, Σαρρής 2, Βουτυρόπουλος 3 (1), Σεϊντίνι, Δόγκλης, Λιανόπουλος.
ΑΧΑΓΙΑ ΄82 (Θ. Λιόνας): Λυμπέρης 7 (1), Οικονομόπουλος 4, Καλογιάννης 1, Δαβάνης 6, Καφέζας 23 (1), Κατσόγιαννης, Φραντζής 13 (2), Τάρναρης 6, Μπαρδάκης 3 (1), Κωτσαδάμ.