Πανναξιακός: "Ιστορική" ήττα με κάτω τα χέρια

Πανναξιακός: “Ιστορική” ήττα με κάτω τα χέρια

Δεν στάθηκε ικανός ο Πανναξιακός να χαλάσει το ποδαρικό του Πανιωνίου στη Γ’ Εθνική και αυτή η νέα αρχή της ιστορικής ομάδας συνδυάστηκε με εύκολη νίκη.

Ο Πανναξιακός κράτησε αντίσταση μόνο στο πρώτο ημίχρονο και ισοφάρισε το ματς μετά το γρήγορο γκολ των Νεοσμυρνιωτών.

Στην επανάληψη ο Πανιώνιος ήταν άλλη ομάδα και με επίθεση διαρκείας μόρεσε να φτάσει στο 4-1.

Οι κυανέρυθροι άνοιξαν το σκορ στο 11′ με κεφαλιά του Μούντριχα, αλλά στο 37′ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με σουτ του Καράι. Εξέλιξη που δεν επηρέασε τον Πανιώνιο, πάντως, όπως φάνηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Νεοσμυρνιώτες ξαναπήραν προβάδισμα με τον Ξύγκορο και ακολούθησαν τα γκολ των Κουτσάκη και Μούντριχα (2ο γκολ) για το τελικό 4-1 και τα χειροκροτήματα των οπαδών, οι οποίοι βρέθηκαν στο γήπεδο για να στηρίξουν τον «Ιστορικό» σε αυτή τη δύσκολη καμπή της ιστορίας τους.