Πανναξιακός: Φλύαρος απέναντι στον νεανικό Χαραυγιακό, ηττήθηκε στη Νάξο

Δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα του εντός έδρας ο Πανναξιακός και ηττήθηκε εύκολα 0-2 από τον Χαραυγιακό,  στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Ο Πανναξιακός δεν μπόρεσε να επιβάλει τον ρυθμό του σε κανένα σημείο το αγώνα και έδειξε ότι θέλει ακόμη δουλειά καθώς οι αγωνιστικές εκλάμψεις ήταν λίγες, σποραδικές και κυρίως ατομικές απέναντι σε ένα σύνολο νεανικό μεν αλλά αξιόμαχο και ομοιογενές…
Μπορεί το πρώτο ημίχρονο ΄να ήταν μοιρασμένο και να προδιέθετε για μια επανάληψη όπου οι γηπεδούχοι θα παρουσιαζόταν πιο αποφασισμένοι για το τρίποντο, όμως με το που ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, το γρήγορο γκολ των φιλοξενουμένων σκόρπισε την απογοήτευση.

Η ομάδα του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη άνοιξε το σκορ με φοβερό σε δύναμη σουτ εκτός περιοχής του Παρασκευόπουλου στο 48…

Στη συνέχεια οι Αθηναίοι οπισθοχώρησαν και άφησαν την πρωτοβουλία στον Πανναξιακό η οποία όμως ήταν ανούσια και ήταν οι παίκτες του ιδιαίτερα φλύαροι στην μεσαία γραμμή. Ο Χαραυγιακός αρκέστηκε σε αντεπιθέσεις και μάλιστα διπλασίασε τα τέρματα της με κεφαλιά του  Κουκοβίνη στο 78’ (0-2).

Αυτό το δεύτερο γκολ σκόρπισε την απογοήτευση στους δεκάδες φίλους της ομάδας της Νάξου που λόγω της απαγόρευσης παρουσίας φιλάθλων, εκμεταλλεύτηκαν κάθε …ορατό σημείο γύρω από το γήπεδο για να παρακολουθήσουν και να ενισχύσουν την αγαπημένη τους ομάδα

Πανναξιακός (Χ. Πελέκης): Παπαδόπουλος, Γκούφας, Καράι (62′ Τζατζανάς) Ανεβλαβής, Κωστόπουλος, Τραγούδας, Κύρζτος (62′ Τσιλιγιάννης) Ζαχαριουδάκης (67′ Βαθρακοκοίλης), Πλαστουργός (50′ Πιτταράς), Κούτρος, Αθανασιάδης (50′ Κόντι).

Χαραυγιακός (Μ. Χατζηαλέξης): Βακερλής, Τσέκος, Παρασκευκόπουλος Π., Κουτσοποδιώτης (46′ Κούτρας), Μαραγκουδάκης, Γιαννόπουλος, Παρασκευόπουλος Ο., Κουκοβίνης, Πλούμης (74′ Μπεσού), Κουτσούμπας (46′ Κασιανός), Αλσίνιο (77′ Ντούνης).