Θετικό τέστ και νίκη για τον Πανναξιακό

Σε φιλικό που διεξήχθη χθες στο ΔΑΚ Νάξου ο Πανναξιακός νίκησε τη Δαμάστα με 1-ο. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημειώθηκε στα πρώτα λεπτά με αξιοποίηση του Κωστόπουλου ενός χαμένου πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος…

Στη συνέχεια παρά την διάθεση και των δύο ομάδων ο πρωταγωνιστής ήταν ο δυνατός άνεμος που δυσκόλεψε πολύ τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών…

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τον Πανναξιακό, ο οποίος κέρδισε πέναλτι στο 4’. Ο τερματοφύλακας των Κρητικών Δημαράκης αποκρούει την εκτέλεση του Κωστόπουλου αλλά στην εξέλιξη της φάσης και μετά από γέμισμα στην περιοχή, ο Κωστόπουλος άνοιξε το σκορ.

Η Δαμάστα έψαξε το γκολ αλλά παρά τις προσπάθειές της η άμυνα της ομάδας του Πελέκη απέκρουε όλες τις προσπάθέιες και όταν οι φιλοξενούμενοι έμπαιναν στην περιοχή, η ..θεά τύχη επενέβαινε, όπως στο 36’ όπου ο παίκτης της Δαμάστας, Παπαδομιχελάκης είχε δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο άνεμος ενισχύθηκε και δυσκόλεψε περισσότερο τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών ενώ στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και ο Πανναξιακός πήρε τη νίκη με 1-0 σε ένα δυνατό τεστ, όπου ο προπονητής και οι άνθρωποι του Πανναξιακού έβγαλαν πολύτιμα συμπεράσματα, εν όψει της παραουσίας της ομάδας στην Γ Εθνική.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Δεμενίκος, Ανεβλαβής, Τζατζάνας, Τσιλιγιάννης, Κωστόπουλος, Σερμάδι, Γκούφας, Διαμαντίδης, Βαθρακοκοίλης, Κόντης, Κύρτσος. Αγωνίστηκαν και οι: Κούτρος, Μουστάκης, Καφετζής, Τσαϊλάκης, Βαττής, Χαμηλοθώρης, Σεργής, Μαρκοπουλιώτης, Τσουρής.

ΔΑΜΑΣΤΑ : Δημαράκης (46′ Κορνηλάκης), Μηλιαράκης (83′ Κουντούρης), Παπαδάκης (46′ Μερκούρης), Παπαδομιχελάκης (80’ Βαρουξάκης), Αννιτσάκης (70′ Κόκκινος), Ταβλαδωράκης (83’ Πεταλάκης), Αποστολάκης (46′ Μπιμπίρης), Κομνηνός, Μεϊρέλες, Ολιβέιρα (90’ Κατσαρός), Μπαργκάν (35’ Ζερβός)